• +48 603 843 876
  • kancelaria@kancelariawisniowski.pl

Sprawy rozwodowe

Skutecznie przeprowadzamy rozwody i separacje, a także podziały majątków. Zajmujemy się też przygotowaniem umów majątkowych małżeńskich, np. o podział majątku wspólnego czy o rozdzielności majątkowej.

Rozwód wiąże się zwykle z silnymi emocjami i stresem, co wpływa na zrozumienie procedur postępowania sądowego, a także jego rezultat. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego adwokata doświadczonego w prowadzeniu sprawach rozwodowych.

Oferujemy profesjonalne porady prawne mające na celu uświadomienie małżonkom, którzy postanowili się rozwieść, jak wyglądają procedury i formalności. Omówimy, na czym polega sprawa rozwodowa, jakie są zasady podziału majątku, poruszymy kwestie związane ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem i ustaleniem alimentów.

W naszej kancelarii wykorzystujemy zdobytą wiedzę z zakresu prawa rodzinnego i doświadczenie uzyskane podczas wieloletniej praktyki w trakcie postępowania sądowego.
Wieloletnie doświadczenie i rzetelna wiedza pozwalają naszym adwokatom zapewnić najwyższy standard obsługi prawnej oraz konieczne w prawie rodzinnym wyczucie i empatię. Sprawy o rozwód wymagają zrozumienia i taktu, poświęcenia większej ilości czasu, ale także odważnych działań. Właściwa strategia, rozwaga, brak emocji oraz konsekwencja w postępowaniu przyczyniają się do uzyskania oczekiwanego rezultatu.

Reprezentujemy naszych klientów w postępowaniach sądowych w zakresie prawa rodzinnego, w tym m.in. w postępowaniu unieważnienia małżeństwa kościelnego. Wspieramy na każdym etapie, również podczas mediacji, w sprawach o alimenty, opiekę nad dzieckiem, postępowaniach ugodowych, o ustalenie ojcostwa czy podziału majątku.

Unieważnienie sakramentu małżeństwa
Kościół katolicki nie dopuszcza rozwodów kościelnych ani unieważnienia małżeństwa, możliwe jest jednak wystąpienie o stwierdzenie nieważności takiego małżeństwa.

Adwokat Aleksander Wiśniowski ukończył specjalistyczne studia z zakresu prawa kanonicznego, a tym samym uzyskał tytuł adwokata kościelnego. Specjalizuje się w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa, potocznie zwanym „rozwodem kościelnym” (należy jednak pamiętać, że jest to błędne określenie).

Nasza obsługa prawna obejmuje
Profesjonalna obsługa prawna w sprawach rozwodowych obejmuje m.in.:

  • udzielanie porad prawnych;
  • sporządzanie pism procesowych oraz opinii prawnych;
  • sporządzanie oraz opiniowanie umów;
  • prowadzenie negocjacji oraz mediacji;
  • reprezentowanie klienta przed sądem oraz w postępowaniu egzekucyjnym.


Jeśli potrzebują Państwo skutecznej pomocy prawnej w sprawach rozwodowych, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią.
Kancelaria A.Wiśniowski - Logo

Kancelaria A.Wiśniowski
50-127 Wrocław, ul. św. Mikołaja 56/57, lok. 109

© 2019 Kancelaria prawna, Adwokat A. Wiśniowski. Warunki użytkowania | Polityka cookies
Webdesign: dotCMS.pl