Prawo spadkowe

Adwokat Wrocław prawo spadkowe

Pośród wielu dziedzin, w których udzielam Klientom wsparcia jako adwokat z Wrocławia, prawo spadkowe stanowi jedną z najczęściej poruszanych materii. Kwestią, która szczególnie interesuje potencjalnych spadkobierców, jest m.in. to, kto dziedziczy długi po zmarłym i czy można przyjąć spadek bez długów spadkowych. Tym, co wyróżnia nasze usługi, jest indywidualne podejście do każdego Klienta, dlatego zapewniamy pomoc w zakresie w pełni dostosowanym do Państwa osobistej sytuacji.

W zakresie spraw spadkowych świadczymy porady prawne oraz pomoc we wszystkich obszarach związanych z dziedziczeniem. Do tej niezwykle istotnej gałęzi prawa cywilnego, jaką bez wątpienia stanowi prawo spadkowe, podchodzimy ze szczególnym zaangażowaniem, zdając sobie sprawę faktu, jak ważne dla Klientów jest właściwe doradztwo. Dlatego, zakres naszych usług obejmuje m.in.:

  • – pełnomocnictwo w sprawach o przyjęcie lub odrzucenie spadku po zmarłym,
  • – doradztwo i porady prawne w postępowaniach o stwierdzenie nabycia spadku oraz odział spadku,
  • – reprezentowanie w sprawach o zachowek,
  • – wsparcie w postępowaniach o wydziedziczenie bądź o niegodność dziedziczenia,
  • – pomoc w sprawach o uchylenie się od skutków niezachowania terminu odrzucenia spadku.

Jako doświadczona kancelaria adwokatów z Wrocławia wiemy, że prawo spadkowe z jednej strony dotyczy bardzo delikatnej sfery prywatnego życia naszych Klientów, z drugiej zaś, przyjęcie lub odrzucenie spadku mogą mieć istotny wpływ na sytuację materialną potencjalnego spadkobiercy. Uwzględniając oba te czynniki, kierujemy się profesjonalizmem i skupiamy na wypracowaniu rozwiązań najkorzystniejszych z punktu widzenia interesów Klienta.

 

Prawo spadkowe a odpowiedzialność za długi

W skład spadku mogą wchodzić nie tylko poszczególne elementy majątku zmarłego, ale również zobowiązania zaciągnięte przez niego za życia. Precyzyjnie mówi o tym prawo spadkowe, a odpowiedzialność za długi może uczynić przyjęcie spadku mało korzystnym. Właśnie dlatego ustawodawca określił odpowiednio długi, 6-miesięczny termin na złożenie oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku. Każdy, kto dziedziczy długi z mocy ustawy lub testamentu, ma więc prawo do odmowy przyjęcia spadku lub może przyjąć go wprost bądź z dobrodziejstwem inwentarza.

Nasza kancelaria świadczy kompleksowe wsparcie, udzielając porad prawnych, dotyczących obrania najkorzystniejszej strategii w sprawach spadkowych. W przypadku decyzji o odrzuceniu należnego majątku pomagamy, zgodnie z prawem spadkowym, uniknąć odpowiedzialności za długi pozostawione po zmarłym.

 

Prawo spadkowe porady prawne

Biorąc pod uwagę złożony charakter spraw spadkowych oraz kwestie związane z odpowiedzialnością za długi, warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika. Jako doświadczony adwokat od prawa spadkowego we Wrocławiu, wraz z zespołem współpracowników pomagam w wypracowaniu optymalnej strategii, zapewniając Klientowi wsparcie na każdym etapie postępowania spadkowego. Zagadnienia związane z przyjęciem lub odrzuceniem majątku bywają problematyczne, szczególnie gdy aktywom zmarłego towarzyszą również długi. Współpraca z naszą kancelarią pomoże Państwu podjąć najlepszą decyzję.